19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen İDO Sailing Cup, İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirildi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) sponsorluğunda düzenlenen yarışta 6 farklı kategoride 55 yat yarıştı. Yarış, Çırağan Sarayı önünden başlayıp, Arnavutköy Akıntı Burnu ve Beykoz şamandıralarını dönerek Moda İskelesi önünde sona erdi. İstanbul halkı, Boğaz’a akın etti ve yarışı izledi.