Trajik olay: Katıldığı zipline etkinliği sonu oldu

41 yaşındaki Ghizlane Moutahir, İtalya’da katıldığı uçmayı simüle eden zipline sürüşünün heyecanını yaşarken emniyet kemeri trajik bir şekilde arızalandı.

Yaklaşık 18 metre yükseklikte nefes kesen manzaraların sunulduğu etkinlikte talihsiz kadının deneyimi korku sahnesine dönüştü. Saatte 120 km hıza ulaşabilen zipline Moutahir’in sonu oldu.

Pazar günü saat 12.40 civarında acil servisler olay yerine çağrılırken dağ kurtarma ve itfaiye ekipleri de yardıma koştu ancak genç kadının hayatını kaybettiği açıklandı.

Zipline’ın organizasyonunu yürüten Fly Emotion’ın CEO’su Matteo Sanguineti, TodayNews’e yaşadığı şoku, “Ne olduğunu hâlâ tam olarak bilmiyoruz. Şok oldum ve inanamıyorum.”

“Şu anda soruşturmayı yürüten yargı güçleriyle birlikte çalışıyoruz. Ayrıca mağdurun ailesiyle de dayanışıyoruz. Şimdiye dek 200.000’den fazla insan Bema ve Albaredo kasabaları arasındaki geçişte uçmuştu. Yaşananlara şok oldum ve inanamadım.” sözleriyle anlattı.

Konuyla ilgili yorum yapan bir sosyal medya kullanıcısı, “Bugün ölen hanımefendi için üzgünüm ama zipline’ı kullanan ve hiçbir şey olmamış 200.000 kişiden ölen tek kişiyi hesaba katarsak, o zaman hiç kimse arabaların olduğu bir caddeden yürüyerek geçmemeli, hatta çalışmak için işe bile gitmemelidir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir